در راستای بررسی فرق هارد ssd با hdd بایستی گفت دیسک‌های سخت سنتی (HDD) از صفحات چرخانی برخوردار هستند که اطلاعات را روی آن ها ذخیره می‌ کنند. بنابراین هر تایمی که رایانه قصد کند به اطلاعاتی دسترسی پیدا کند، یک سر سوزنی به مکان استقرار اطلاعات رفته، آن را خوانده و نهایتا اطلاعات مربوطه را در اختیار رایانه می‌گذارد.در امتداد مقاله به بررسی بیشتر تفاوت ssd با hdd خواهیم پرداخت.

تفاوت هارد ssd با hdd چیست

در راستای تفاوت ssd و hdd بایستی گفت هم چنین نوشتن داده ها نیز روی دیسک های سخت سنتی از روندی بسیار مشابه هاردSSD برخوردار است. در دیسک های سخت جامد هیچ حرکت و یا حتی هیچ چرخشی در کار نیست، این در حالی است که داده ها در بلوک های ویژه ای ذخیره می گردند و هر تایمی که رایانه به اطلاعات ویژه ای احتیاج داشته باشد، هارد SSD به سرعت این توانایی را دارد که آن داده ها را یافته و در اختیار قرار دهد. در واقع، کارایی زیاد هارد SSD به سبب همین مسیر مستقیم و بدون واسطه‌ ای که در دسترسی به داده ها دارد، است. این امر به نوبه ی خود یکی از اصلی‌ترین مزایای هارد SSD در مقایسه با هارد دیسک سنتی به حساب می‌آید.

به هنگام مقایسه و بررسی فرق ssd و hdd بایستی گفت یک هارد SSD نو این قابلیت را دارد تا به روش‌های مختلف سرعت کامپیوتر شما را بالا ببرد. از جمله ی این راه ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کم کردن تایم بوت یعنی بالا آمدن رایانه به طور قابل توجه، اجرا و هم چنین بارگذاری انواع مختلف نرم افزارها به شکل فوری از جمله تفاوت hdd و ssd می باشد
  • خیره کردن و یا باز کردن انواع اسناد و فایل ‌های مختلف بدون هیچ گونه هدر رفت زمان یکی از مهمترین فرق hdd و ssd می باشد.
  • سرعت زیاد در کپی کردن انواع مختلف فایل را می توان در بررسی تفاوت hdd با ssd بعنوان یک فاکتور مهم شمرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =

X