در پاسخ به SSD چیست بایستی بگوییم امروزه نسل جدیدی از هارد یا همان حافظه بنام SSD به منظور ذخیره سازی اطلاعات به بازار عرضه شده است و در این مقاله می خواهیم آنرا به شما عزیزان معرفی کنیم.

Solid State Drive یا حافظه SSD چیست ؟

هاردSSD یا حافظه‌ی حالت جامد (Solid State Drive) همانطور که در بالا اشاره کردیم، نسل جدید از هارد است که برای ذخیره سازی اطلاعات از آن استفاده می شودو چند سالیست که به بازار عرضه شده است.

ساختار پیاده سازی شده هارد های SSD به این صورت است که هیچ بخش متحرک و یا حتی دیسک چرخان را شامل نمی‌شوند و در واقع همین مورد  تفاوت اصلی آن‌ها با سایر هارد های ذخیره کننده‌ی اطلاعات به حساب می‌‌آید. این قطعه ها، مدار های مجتمعی هستند که مثل انواع مختلف مموری، اطلاعات را به سرعت بسیار زیاد می‌خوانند و بدون هیچ گونه استفاده‌ای از نیرو هایی چون برق، آن اطلاعات را در خود ذخیره می‌کنند.

هارد SSD چیست

مزیت حافظه SSD چیست ؟

حافظه های SSD مزیت های بسیاری دارند که همین عامل باعث شده تا طرفدارای بسیاری در این روزها داشته باشند. در زیر به چند مورد از مهمترین مزیت های آن خواهیم پرداخت:

  1. سرعت بالا: حافظه های SSD به نسبت هارد های HDD از سرعت بسیار زیادی برخوردارند.
  2. مقاوت در برابر ضربات: از آنجا که در ساهتار پیاده سازی شده این نوع از هارد ها، دیسک چرخان و متحرک وجود ندارد، مقاومتشان در برابر ضربات بسیار بالا بوده و صاحبان آنها دیگر نگران از بین رفتن اطلاعات مهم خود بر اثر اصابت نخواهند بود.
  3.  دیلی های بسیار کم و عملکرد کاملا بی صدا در مقایسه با سایر انواع رایج در بازار مصرف ذخیره کننده ها برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

X